22 Jun 2016

همه کارهای تولید آلبوم ملک جمشید ( آهنگسازی ، آرایش سازها ، نوازند گی ، آواز خوانی ، همخوانی و کرال و... ) نزدیک به چهارده سال پیش آغاز و در یک اتاق معمولی بدون آکوستیک ( اتاق کار خودم ) و بدون بهره مندی از ابزار مدرن تکنولوژی (استودیو و صدا بردار، حتا میکروفون استاندارد برای آواز خوان ، همخوان ، کرال و...) انجام گرفته است ، که نزدیک به سه سال ( دست کم یک سال ، ویژه ترانه ملک جمشید ) به درازا کشیده شده است.
در این هنگام ( پس از چهارده سال ) که آلبوم ملک جمشید در جایگاه آلبومی جهانی منتشر شده است ، لازم می دانم ، ازهمه کسانی که در تولید این آلبوم و بهتر شدن و به ثمر رسیدن آن سهمی داشته اند مانند شاعران گرانقدر ( سعید دبیری ، علیرضا بندری ، مهدی شفیعی ، علیرضا دلاور ) و سه یار دیگر که اکنون در میان ما نیستند ( استاد نوذر پرنگ ، حسین نجفیان ، نعمت اله مداح ) و هم چنین دوست دیرینه ام مصطفی مراد بختی که در سال های دور نوازندگی سنتور را با هم آغاز کردیم وهم اکنون استادی کم نظیردر نواختن سنتور ، قانون ، نی عربی و ... می باشد سپاسی ویژه داشته باشم . از سوی دیگر ازسه هنرمند شایسته در خانواده ام ( کاوه ، ساتگین ، نیلوفر ) که با یاری و مهر خود صادقانه همراهی ام کردند قدردانی دارم و همچنین از آرش سعیدی مهربان .
بی گمان میزان صبر و بردباری همه این یاران دراین چهارده سال ( برای عدم پاسخ گویی ازسوی وزارت ارشاد ) به تنهایی رکورد دار گینس خواهد شد ، چون تا کنون در جهان نظیرنداشته است وغیر از پیروزی درگرفتن رتبه نخست ، شوک جهانی را نیز به همراه خواهد آورد .
ناگفته نماند که از کامیل و بهزاد گرامی هم در آلبوم سپاسگزاری شده است .


کوروش یغمایی
2
تیر 1395

 


9 Jun 2016

آلبوم ملک جمشید منتشر شد ، اما نه آنگونه که می خواستم در سرزمین و میهنم ایران ، بلکه درکشوری دیگر و برای جهانیان


گزارشی کوتاه به پیشگاه مردم آگاه ، بزرگوار و نجیب ایران زمین .
آلبوم ملک جمشید با وجود داشتن مجوز شعر و موسیقی ، از آغاز کار دولت پیشین ، به شیوه سلیقه ای بمدت هشت سال از پخش آن جلوگیری شد ، و در پی آن در معاونت هنری دولت تازه ، پس از گرفتن مجوز شعر و موسیقی برای بار دوم و بازسازی آن در استودیو ، تا کنون مدت سه سال است که با بهانه گیری های گوناگون از پخش آن جلوگیری شده است .
از سوی دیگر ، همانگونه که معاونت هنری وزارت ارشاد نیز آگاه می باشد ، سه سال از درخواست پخش همین آلبوم ( ملک جمشید ) ازسوی یک کمپانی پژوهشی آمریکایی (Now-Again Records) برای پخش در جهان بجز ایران ، درجایگاه یک آلبوم جهانی با شعر پارسی که برای نخستین بار نام ایران را در گستره موسیقی روز جهان مطرح می سازد ، می گذرد . از آنجا که من همواره در اندیشه آن بوده ام که آثار هنری ام ، بدست صاحبان اصلی اش یعنی مردم ایران برسد از کمپانی یاد شده درخواست کردم برای همزمانی پخش آلبوم درایران وجهان تا گرفتن مجوزپخش درایران ، کار را به تعویق بیاندارد . اما سرانجام وقت کشی های اداری بدون قید زمان معاونت هنری یعنی ارایه ندادن هر گونه پاسخ رسمی تا کنون ، گریبانگیر این کمپانی آمریکایی هم شد و مدیریت و دست اندرکاران آن پس از سه سال انتظاربیهوده ، با بهت وحیرت هنوز چشم به راه صدور مجوز آلبوم درایران هستند !
هر چند که در 37 سالی که به پشت سرنهاده ایم ، 27 سال ممنوعیت های گوناگون هنری را با شکیبایی و ایستادگی گذرانده ام ، اما بر پایه وظیفه ای ملی وهنری که همواره بر دوش خود احساس می کنم ، برای ثبت و حفظ این دست آورد مهم فرهنگی که نام ایران را برای نخستین باردر رسانه های موسیقی روز جهانی مطرح می سازد ، ناگریز و نا گزیر با پوزش از پیشگاه مردم فرهیخته وگرانمایه ایران آلبوم ملک جمشید و درپی آن دیگر آثارموسیقی خود را در خارج از ایران و به شیوه ای جهانی منتشر خواهم کرد ، به هر روی آلبوم ملک جمشید منتشر شد ، اما نه آنگونه که می خواستم در سرزمین و میهنم ایران ، بلکه درکشوری دیگر و برای جهانیان . با آرزوی پیروزی و سربلندی برای سرزمینم ایران و هم میهنانم که همواره مهرشان را در دل دارم .

کوروش یغمایی
خرداد 1395
برای خرید آلبوم ملک جمشید از آی تیونز روی لینک زیر کلیک نمائید

خرید آلبوم ملک جمشید کوروش یغمایی از آی تیونز (itunes)

برای خرید آلبوم ملک جمشید از آمازون روی لینک زیر کلیک نمائید

خرید آلبوم ملک جمشید کوروش یغمایی از آمازون (amazon)

برای خرید آلبوم ملک جمشید از رپ کتس روی لینک زیر کلیک نمائید

خرید آلبوم ملک جمشید کوروش یغمایی از رپ کتس (rappcats)

 

2005-2016 Kourosh Yaghmaei. All rights reserved